Príroda a vodopády Lauterbrunnenu | #4

Lauterbrunnen, Švajčiarsko

Vítam vás pri novom článku! Aj dnes budeme pokračovať s kategóriou DAILY a tripom do Švajčiarska, kde sa pozrieme na nádherné miesto Lauterbrunnen, ktoré je známe pre svoju očarujúcu prírodu, krajinu a veľké množstvo vodopádov. Určite sa nezabudnite pozrieť ani na predchadzajúce články zo Švajčiarska, vďaka ktorým sa aspoň na chvíľu môžete preniesť do tejto nádhery!


Lauterbrunnen bol naozaj skvelý zážitok a určite ho odporúčam navštíviť, ak budete mať možnosť. V celej oblasti nájdete rôznu ponuku aktivít, takže sa rozhodne nebudú nudiť ani tí, ktorí majú radi/y adrenalín či vyhľadávajú nejakého zábavnejšie vyžitie z tohto výletu. Nájdete tam mnoho turistických trás, avšak pokojne sa môžete vybrať len na prechádzku a kochať sa okolitou prírodou.

Výhľad z vodopádu


Z každej jednej strany sa nám naskytol pohľad na prenádhernú prírodnú scenériu, ktorej sme jednoducho nemali dosť. A nakoľko je Lauterbrunnen známy tiež ako "The Valley of 72 Waterfalls", vodopády boli na každom jednom rohu. Za jeden najväčší sa dokonca dalo ísť a za menší (mokrý) výstup sme boli odmenení neskutočným výhľadom na údolie. Na našej trase pomedzi vodopády sa nachádali aj oddychové miesta, kde ste si mohli urobiť malý piknik a vždy ste tam našli aj gril a drevo, ktoré ste mohli použiť. Priamo v doline bola dokonca aj možnosť využiť camp s výhľadom na vodopád a okolité kopce a hory.

Jeden z najväčších vodopádov v oblastiBol to skutočne krásny výlet, ktorý každému odporúčam všetkými desiatimi. Z výletov po Švajčiarsku a zo Švajčiarska ako takého som vytvorila aj menšie reels videá, ktoré nájdete na mojom blogovom instagrame presne tak, ako som sľúbila v poslednom článku. Takže, ak by ste chceli vidieť aj nejaké zábery (nielen fotky), určite sa na videá mrknite (tu). 


V Lauterbrunnene dokonca môžete ísť aj po trase, ktorá vám ukáže všetky "hot" spoty na fotenia a hoci sme touto trasou priamo nešli, zastavili sme sa aspoň pri spote s krásnym pozadím, ktorý je jednou zo zastávok.Ako sa vám páčil tento článok? Počuli ste už o meste Lauterbrunnen? Zaujalo vás?

23 comments

 1. Ježíš, to je nádhera, tam chciiiiii ♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Úplne s tebou súhlasím! Tiež by som sa tam hneď vrátila!

   Delete
 2. To je krása, opravdu! Doufám, že se tam také někdy podívám :)

  ReplyDelete
 3. Nádherné fotky!
  Ak chcete, môžeme nás sledovať prostredníctvom blogu a instagramu.
  fiftyshadesfashion.com
  My Instagram

  ReplyDelete
 4. My goodness. I can't get over how beautiful it is there! These pictures took my breath away!
  the creation of beauty is art.

  ReplyDelete
 5. Takt to jsou nááádherné fotky, nemám slov, úplně můj sen.. <3 Krása!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bolo tam veru nádherne! Veľmi pekne ďakujem :)

   Delete
 6. So lovely and relaxing place!
  XO
  S
  https://s-fashion-avenue.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Ta příroda někdy opravdu umí divy - nádhera, nádhera, nádhera! :)

  ReplyDelete
 8. Amazing pics.
  Lovely outfit.

  https://www.pamlepletier.com/

  ReplyDelete
 9. To je nádhera! Do Švýcarska bych se někdy chtěla zajet podívat. Snad mi to vyjde :)
  Leník

  ReplyDelete
 10. Stejně jako Rakousko a Alpy, Německo a Alpy, mě fascinuje i Švýcarsko. Moc bych ho chtěla navštívit. Tvé fotky tu úžasnost prostředí jen dokazují a i když jsem měla skvělou dovolenou, trochu závidím tu tvoji.

  somethingbykate

  ReplyDelete
  Replies
  1. Je to tam naozaj neskutočné :) Veľmi pekne ti ďakujem!

   Delete
 11. Tak tam muselo být opravdu nádherně 😍, jela bych hned a nevěděla co dříve fotit 😅🙈.

  ReplyDelete

Instagram

FRENCHSTYLE. Theme by STS.