15 BLAHODÁRNYCH ÚČINKOV KIWI + JEDNODUCHÉ A RÝCHLE SMOOTHIE!

Slovensko

Čo takto si dať kiwi? Pred nedávnom sme ho mali doma naozaj veľa a mne tak v hlave napadlo, čo takto si pozrieť, na čo všetko je to kiwi vôbec dobré? Myslím, že veľakrát si ani len neuvedomujeme, aké (ovocné) chutné poklady doma máme a neceníme si to, že nám ľahko a rýchlo môžu pomôcť vyriešiť hneď niekoľko problémov a nemusíme do seba zbytočne pchať umeliny, ktoré len stoja veľa peňazí.

Sama som ani len netušila, že práve toto malé ovocie má v sebe toľko zdraviu prospešných látok a to ani nehovorím o jeho blahodárnych účinkoch na náš organizmus. S jedením ovocia som nikdy nemala veľký problém a môžem povedať, že som ho vždy mala rada, avšak viem, že niekomu po chuti jednoducho nie je alebo má človek niekedy problém s príjmom vitamínov práve v takejto forme nakoľko buď "nemá čas" alebo mu to konkrétne ovocie jednoducho nechutí. Čo tak si dopriať vitamínovú bombu v podobe rýchleho smoothie? Preto som si jedno vyskúšala urobiť aj ja a na konci článku naň nájdete aj recept

Poďme si však povedať, čo všetko kiwi obsahuje a prečo by sme jeho konzumáciu nemali brať na ľahkú váhu (toto samozrejme neplatí pre tých s ALERGIOU na kiwi). Malé, no plné vitamínov a minerálov! Kiwi obsahuje vitamín A, hneď niekoľko vitamínov B (B1, B2 a B3), vitamín C, E a K, a práve vďaka vysokej dávke vitamínu C, jeden kus tohto ovocia denne sa rovná dennej dávke vitamínu C. Okrem iného je bohaté aj na draslík, vápnik, železo, sodík, meď, fosfor, mangán či pektín. Toho ale je, však? To si veru počkajte na tie účinky! Práve pre tieto účinky by ste ho mali zaradiť do svojho jedálnička!
 1. Posilňuje imunitu 
 2. Posilňuje väzivové tkanivo
 3. Proti stresu, únave (dodáva energiu) 
 4. Zvyšuje sústredenosť
 5. Znižuje zrážanie krvi
 6. Pre mladistvú a zdravú pokožku
 7. Pre lepšiu funkciu obličiek
 8. Pre hlbší a kvalitnejší spánok (stačí si dať presne dve kiwi hodinu pred spaním)
 9. Regulácia krvného tlaku a podpora činnosti srdca
 10. Pre zdravší zrak
 11. Zlepšuje dýchanie a znižuje príznaky astmy
 12. Podporuje zdravé chudnutie
 13. Má protizápalové účinky (skvelé pri nachladnutí či chrípke)
 14. Pomáha znižovať cholesterol
 15. Pri onkologických problémoch a na ich predchádzanie

No a čo teda to smoothie? Je rýchle a jednoduché (a hlavne chutné)! Do mixéra hodťe dve kiwi, jeden banán, červené jablko a šťavu z jednej polovice limetky a dobrota je na svete! A nezabudnite touto vitamínovou bombou potešiť aj svojich rodinných príslušníkov, obzvlášť počas momentálnej sezóny!


Aký máte vzťah ku kiwi? Ste na skôr na ovocie alebo zeleninu? Ktorý z benefitov vás prekvapil či zaujal najviac?3 comments

 1. Super článek, tolik informací o kiwi jsem nevěděla :)

  Somethingbykate

  ReplyDelete
 2. Miluji kiwi. Raději mám ovoce, ale i zelenina je dobrá. Díky za recept na smoothie. Tu kombinaci určitě vyzkouším.
  Povídání nejen o kosmetice

  ReplyDelete
 3. Kiwi miluji samo o sobě i samotné, ale smoothie z něj i s jiným ovocem zní lákavě - vyzkouším! :)

  ReplyDelete

Instagram

FRENCHSTYLE. Theme by STS.