Dánsko

HEY 2020!

January 15, 2020


Pozná to asi každý z nás. Každodenné povinnosti, ktorým sa len tak ľahko neutečie. Či už v práci, v škole alebo v osobnom živote, vždy je tu niečo, na čo sa jednoducho musíme zamerať a či chceme alebo nie, ani sa nenazdáme a čas obvykle strávený a venovaný činnostiam a aktivitám, ktorým sme sa s vášňou a nadšením venovali, je vytlačený len ďalšími z nich.

Myslím, že veľa z vás by mi dalo za pravdu, že nie je nič demotivujúcejšie, ako keď sa vytratí čas na aktivity, ktoré boli vášmu srdcu blízke. A následne aj všetok entuziazmus s nimi spojený. Až po nejakej dobe si človek uvedomí, že časté zmeny nálad a emócií alebo len nedostatok motivácie a záujmu čokoľvek robiť a dokončiť, môže byť práve odrazom straty toho, čomu ste sa s odhodlaním venovali a čo vás každú jednu strávenú minútu napĺňalo. A vy ste mali pocit, že to za to stojí, že na to môžete byť pyšný.

                                                                                                                 Blogovanie som vždy milovala. Predstavovalo to pre mňa akýsi únik do niečoho, čo ma bavilo a v čom som sa videla. Pokiaľ sa mu však venujete už dlhšie (v mojom prípade už približne 10 rokov), všímate si, aké zmeny nastávajú aj v tejto sfére. Postupom času komunita blogerov narastala, no nevedela som sa zbaviť pocitu, že už to jednoducho nie je ono. Jeho hodnota sa úplne zmenila. A ako povedomie a popularita sociálnych sietí vzrástla, počiatočná platforma vo forme blogu sa dostávala do pozadia. Až som začala mať pocit, akoby sa naň úplne zabudlo a jeho hodnotu ľudia nachádzali v iných formách. A práve to bola jedna z príčin, prečo som strácala akúkoľvek motiváciu pokračovať s písaním blogu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Ups and downs má asi každá blogerka či bloger, no aj v tomto prípade je dôležité nedať sa. Potrebný je len čas, ktorý v tomto prípade môže byť podceňovaný. Sama som mala a aj mám nejakú predstavu, akým smerom by som chcela, aby sa môj blog a jeho content uberal. Nie je to však vždy tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. A práve moja nepravidelná aktivita je toho dôkazom.
Keď viem, že s niečím nie som spokojná a  jednoducho necítim, že to nie je minimálne na 200%, venujem sa tomu dovtedy, pokiaľ s tým nie som stotožnená. Nevidím význam v tom, pridávať na blog obsah, ktorý ani nie je obsahom. Len preto, aby som na blogu udržala akúsi "umelú" aktivitu. Aj keď si možno niekto povie, že aj nekvalitný článok je aspoň článokom, u mňa to tak rozhodne neplatí. Pokiaľ som si vedomá toho, že nemám dostatočne kvalitný materiál, či už v podobe fotiek alebo témy, nepodľahnem svojej sebeckosti a tomu, že chcem niečo vydať. V tomto prípade je pre mňa profesionálnejší výzor a celková štruktúra článku a blogu oveľa dôležitejšia a hodnotnejšia, ako moja aktivita. Pretože keď si už sama sebe nasadím štandard a limit, ktorý by som chcela (pre)dosiahnuť, určite neurobím krok, ktorý by predstavoval posun vzad. 

Nechcem sa tu teraz rozpisovať o tom, ako veľmi chcem aktivitu na blogu zmeniť a opäť priviesť do pravidelnosti. Hoci to môže byť pravda, tento pomyselný sľub by som dala akurát sama sebe a v prípade jeho nedodržania, by som spôsobila len horšie vnútorné výčitky tým už len samotným spomenutím o tom na blogu. Nech už robíte čokoľvek čo milujete, čo vás baví a napĺňa, nikdy to neberte ako niečo, čo musíte robiť za každú cenu, či sa na to v ten moment cítite alebo nie. Nenúťte sa do ničoho, o čom v danej situácií nie ste stopercentne presvedčení. Všetko len potrebuje čas a to, že nejakú chvíľu nestrávite práve tým, v čom ste videli zmysel, neznamená, že to musíte zahodiť a otočiť sa k tomu chrbtom. Cestu si k tomu vždy nájdete a môžete to milovať ešte viac. Bez toho, aby sa čokoľvek zmenilo.

Pevne verím a dúfam, že ste do nového roku vstúpili ako najlepšie ste mohli. Obklopení nie len tým, čo milujete, čo vás inšpiruje a posúva vpred. Či už ste si dali novoročné predsavzatia alebo nie, je dôležité myslieť na to, že každý jeden deň môže predstavovať zmenu. Všetko začína v nás. Pokojne aj v tento momentu. Vyčkávaním na nový týždeň, mesiac či rok len zahodíte šancu, ktorú ste už dávno mohli využiť. A pri tom nemusí byť tak ďaleko. 

Join the conversation!

 1. Love it 🤗Keep up the good work sister❣️

  ReplyDelete
 2. Občas je důležité dát si pauzu, zvlášť když to tak člověk cítí. Nejde se nutit do článků a psaní, pak to podle toho i vypadá. Hodně štěstí ti přeji! :)

  ReplyDelete
 3. Držím ti palce, nech ti tvoje plány vyjdu! Súhlasím s tým, že nájsť motiváciu v blogovaní, keď ich je toľko veľa, je niekedy naozaj ťažké. Sama som s tým dosť bojovala, rovnako aj s nedostatkom času, kedy som nemala fotky, o čom písať, tak som nepísala radšej o ničom. Ale potom som si uvedomila, že píšem najmä kvôli sebe. Som rada, že niektoré zážitky/poznatky takto nejako "zhmotňujem" na svojom blogu a keď to niekoho zaujme, tak ma to len poteší:)

  ReplyDelete
 4. S tím, že každý den může znamenat změnu rozhodně souhlasím. :)

  Somethingbykate

  ReplyDelete

Latest Instagrams

© FRENCHSTYLE. Design by FCD.